![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2211250
*
nr 221 1250
Spegel
med olja fruktstillben, H.115
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 15:10:47
1
1.100 kr
9/3 19:54:55
2
Vinnande bud
9/3 22:03:38
1
1.500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 221 1250
Spegel
med olja fruktstillben, H.115
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 15:10:47 | 1 | 1.100 kr |
9/3 19:54:55 | 2 | Vinnande bud |
9/3 22:03:38 | 1 | 1.500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)